Bilgi Düzensizliği · 28/06/2021

İnfodemi Eğitimi almak ister misiz?

Türkiye’de Kutuplaşmayı Azaltmaya Yönelik Stratejiler ve Araçlar Projesi kapsamında duyurulan 2. Derslik olan İnfopedi Eğitimi 30 Haziran’dan itibaren çevrimiçi olarak herkese açılıyor. Bu derste çeşitli modüllerle ilerliyor ve her modül ile ilgili açık kaynakları okuyabiliyorsunuz. Modül sonunda testleri cevaplayarakda eğitimi başarıyla tamamladığınıza dair sertifikanızı alıyorsunuz.

Eğitimin amacı nedir ve kimler düzenliyor?

İnfodemi Eğitimi Projesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİLGİ-Göçtarafından The Black Sea Trust for Regional Cooperation (BST – A project of the German Marshall Fund) finansal desteğiyle gerçekleştirilmekte.

Bu proje katılımcıların COVID-19 ile ilgili yanlış bilgilere karşı dayanıklılığını arttırabilmek için çevrimiçi eğitim aracı oluşturarak sivil katılım, şeffaflık, hesap verilebilirlik ve medya okur-yazarlığına katkı sunmayı amaçlamaktadır. Üniversite derslerinde, STK eğitimlerinde ve web sitesinde kullanılabilen bu çevrimiçi eğitim aracı yanlış bilgi, sahte haber ve çeşitli bilgi düzensizlikleri ile mücadele etmeyi hedefliyor.

Proje’nin tanıtım etkinliği 30 Haziran Çarşamba çevrimiçi olarak yapılacak. Katılmak için buradan kayıt olabilir ya da etkinliği canlı olarak buradan izleyebilirsiniz.

Ders Tanıtımı

Çalışamalarımı sürdürebilmem için bana Patreon üzerinden destek olabilirsin.
Become a patron at Patreon!