Hakkımda

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi (İLEF) mezunudur. Yeni Medya, Yeni Nesil Gazetecilik ve İletişim Teknolojileri, Bilgi Düzensizliği ile Mücadele (Mezenformasyon ve Dezenformasyon) ve Dijital Güvenlik çalışma alanıdır. Ayrıca çeşitli kişi ve kurumlara Dijital İletişim ve Sosyal Medya Danışmanlığı ve Dijital Tasarım hizmetleri vermektedir. Tüm bu alanlara yönelik tematik eğitimler vermektedir.

10 yılı aşkın süredir çeşitli gazetecilik projelerinde ve internet haber sitelerinde editörlük ve gazetecilik yapmaktadır. 2016’dan beri medya profesyonellerine yönelik bağımsız bir dijital platform olan Journo‘ya katkı çalışma alanlarına yönelik yazı ve makalelerle katkı sağlamaktadır. 2018-2020 yılları arasında Dijital Güvenlik Projesi‘nin koordinatörlerinden biri olmuştur. Proje Web Sitesi’ne içerikler üretmiş ve proje kapsamındaki eğitim, etkinlik ve atölyeler organize etmiştir. Dijital gazetecilik akademisi olan NewsLabTurkey‘nin kurucularından biridir ve 2018 – 2020 yılları arasında Sorumlu Yazı İşleri Müdürü olarak projede çalışmıştır.

Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği (TBİD) Kurucu Yönetim Kurulu Üyeslğini 2017-2021 yılları arasında yapmıştır. Uluslararası Gazeteciler Federasyonu (IFJ) tarafından verilmekte olan “press card” sahibidir. Aynı zamanda Türkiye Gazeteciler Sendikası üyesidir.

2020’de Amerika Birleşik Devletleri’nde 4 eyalet ve yaklaşık 40 gazetecilik kurumunu mesleki ziyaret, çeşitli eğitim ve atölyelerden ile düzenlenmiş  International Visitor Leadership Program (IVLP) kapsamında ‘Edward R. Murrow Program for Journalists Multi-Regional Project Research and Investigation‘ programından mezun olmuştur.

Dünyada ve Türkiye’de yaşanan sosyal, çevresel, ekonomik ve siyasal olayları analiz eden, bu alanlarda farklı görüşlere sahip programcı ve konukları ile yaşanan sorunlara yapıcı çözümler sunmayı amaçlayan Reportare‘nin de yayın kurulunda çalışmaktadır. Gündemin satır aralarında gezenr, söylenmeyeni bulmaya çalışan Aç Parantez platformunda prodüksüyon işleri yürütmekte ve programlar yapmaktadır.


E-posta adreslerimSosyal Medya Hesaplarım:
[email protected]
[email protected]
Twitter | LinkedIN | Instagram